Galeria Jezuicka 13Galeria Jezuicka 13
  • O Galerii
  • Archiwum nieco inaczej
  • Archiwum Light
    • GROMADZENIE: Państwowy zasób archiwalny
    • GROMADZENIE: Niepaństwowy zasób archiwalny
    • PRZECHOWYWANIE
    • OPRACOWYWANIE
    • ZABEZPIECZANIE: Pracownia konserwacji
    • ZABEZPIECZANIE: Pracownia digitalizacji
    • UDOSTĘPNIANIE bezpośrednie
    • UDOSTĘPNIANIE pośrednie
    • DZIAŁALNOŚĆ NAUKOWA
    • PRZECHOWALNICTWO
  • Media o nas
  • Kontakt
11 lipca 2011
Kurioza, Plakaty

Być kobietą, być kobietą…

Być kobietą, być kobietą…
11 lipca 2011
Kurioza, Plakaty

Przypadek daje wam w naszych osobach rzadką szansę powrotu do naturalnego porządku rzeczy. Męczycie się z tymi probówkami od pół wieku, nie wiedząc nawet co straciłyście. W naszym świecie byłyście na piedestale. Wszyscy zabiegali o wasze względy. Kochali was, obsypywali kwiatami. Byłyście natchnieniem poetów, symbolem wyższych idei, piękna. Likwidując męską połowę świata, zlikwidowałyście tym samym połowę siebie!

Pięknie mówił o kobietach Albercik w „Seksmisji” Juliusza Machulskiego. Aby dowieść prawdziwości tych słów, przypominamy dziś kilka przedwojennych afiszów z kobietą w roli głównej. Być może wpis bardziej by pasował do Dnia Kobiet, ale przecież o Paniach pamiętamy codziennie! 😉

632/0, Zbiór afiszów i druków ulotnych

RK

78.

film kino kobieta

Poprzedni artykułZelig: ReaktywacjaNastępny artykuł Zawody, których już nie ma

Losowe wpisy

  • Weź pigułkę i pręż biust!Weź pigułkę i pręż biust!
      18 lipca, 2024
  • Bez konewki nie ma polewkiBez konewki nie ma polewki
      7 czerwca, 2017
  • Liverpool? Nie ma takiego miasta!Liverpool? Nie ma takiego miasta!
      20 października, 2014

Archiwum wpisów

Archiwum nieco inaczej

Popularne tagi

wychowanie donos przestępstwo list PRL szkoła gazeta alkohol reklama PZPR małżeństwo wojsko życzenia oświata Lublin wojna zbrodnia kobieta sąd propaganda
Galeria Jezuicka 13 jest projektem stworzonym, rozwijanym i prowadzonym przez pracowników Archiwum Państwowego w Lublinie.
© 2010-2024 Galeria Jezuicka 13